Strona główna » Inteligentna żarówka przyszłością naszych domów

Inteligentna żarówka przyszłością naszych domów

Nasze domy stają się coraz inteligentniejsze i bardziej funkcjonalne. Rewolucja nie ominęła również żarówek. Nie polega ona jednak na stereotypowym oświecaniu się na klaśnięcie. To temat bardziej złożony niż się niektórym wydaje. Warto przed zakupem zorientować się co taka żarówka potrafi i jaki model najlepiej kupić. 

Funkcje żarówki o których nie mieliśmy pojęcia 

Inteligentna żarówka pozwala nam w pełni kontrolować oświetlenie naszego domu. Odpowiedni dobór światła może wpłynąć zarówno na wygląd poszczególnych pokoi, jak i nasz ogólny nastrój o danej porze. Nie trzeba mieć fachowej wiedzy ani znać się na instalacjach elektrycznych aby zamontować taką żarówkę. Źródłem światła nie są tutaj żarniki, ale diody LED. Są one różnobarwne, a dzięki odpowiednim łączeniu ich w wielu konfiguracjach dają kilkanaście wariantów kolorystycznych oświetlenia. 

Wszystkimi funkcjami możemy zarządzać za pomocą telefonu. Odpowiednia aplikacja pomoże nam dobrać odpowiedni ocień, przyciemnić albo rozjaśnić pokój. Inteligentna żarówka pozwala szybko zmienić barwę pomieszczenia czy zarządzać jej energią. Mogą wchodzić one w skład systemu Smart Home. W ten sposób może sterować światłem poprzez głos czy zsynchronizować kolor pokoju z piosenką, której słuchamy. 

O czym pamiętać kupując inteligentną żarówkę? 

W przypadku żarówki bardzo istotna jest ich żywotność. Przy odpowiednim zakupie może ona dochodzić do nawet 20 lat. Warto dołożyć więcej pieniędzy i rzadziej ją wymieniać. Inteligenta żarówka jest najwygodniejsza, jeżeli jest zdalnie sterowana przez wspomnianą aplikację (chyba, że posiadamy system Smart Home). Do wyboru mamy zarządzanie poprzez Wi-Fi oraz Bluetooth. Zaleca się stosować tą pierwszą opcję z uwagi na większe zasięgi. 

Nie warto oszczędzać na żarówkach o mniejszej mocy. Żarówki 10W dają wystarczające mocne światło na poziomie 60W w modelach starego typu. Nie każda inteligentna żarówka ma opcję przyciemniania lub rozjaśniania. Musimy pamiętać ponadto, że najprostsze modele świecą jedynie w bieli. Tylko droższe modele sprawią, że efekt będzie naprawdę imponujący.